Naujienos

Kelionė į Sūduvos kraštą

Posted

Gegužės 30 d. Upytės Antano Belazaro ir Paliūniškio pagrindinių mokyklų mokiniai vyko į kultūrinę pažintinę išvyką po Suvalkijos kraštą.

Pirmiausia sustojome Kazlų Rūdoje įsikūrusiame STIHL virvių parke, kuriame  įrengtos šešios trasos su aštuoniasdešimčia rungčių. Išklausę saugaus elgesio instruktažo, susipažinę su parko taisyklėmis, užsidėję saugos diržus savo jėgas išbandėme daugelyje trasų. Pramogos viliojo netikėtais įspūdžiais, kvietė  įvairaus sudėtingumo medžiuose įrengtos trasos, bet tuo kelionė nesibaigė. Apsilankėme Paežerių dvare, kuris įvardijamas kaip Suvalkijos perlas. Rūmus iš visų pusių supa išpuoselėtas parkas ir sodas, o krantus skalauja netoliese esantis Paežerių ežeras. Dvaro parką puošia oficina su prie jos prisišliejusiu negotikinio stiliaus Belvederio bokštu, į kurio viršūnę įkopę gėrėjomės dvaro kompozicija ir atsiveriančiu įspūdingu kraštovaizdžiu.

Lankydamiesi tautinio sąjūdžio veikėjo, gydytojo, visuomenininko dr. Jono Basanavičiaus gimtinėje susipažinome su XIX a. pabaigos – XX a. pradžios pasiturinčio Suvalkijos ūkininko vienkiemio sodyba, tradiciniais gyvenamaisiais ir ūkiniais trobesiais. Apžiūrėjome atstatytoje stuboje eksponuojamus to meto baldus, interjero detales, Jonui Basanavičiui priklausiusius asmeninius daiktus. Pasivaikščiojome po Lietuvos Tautinio Atgimimo Ąžuolyną, kuris pradėtas sodinti 1989 metais, šiuo metu užima virš 40 ha žemės plotą. Sužinojome parko sodinimo istoriją, susipažinome su ąžuolyno giraitėmis, ąžuolų rūšimis. Apkabinome ir sėmėmės jėgų iš Stelmužės ąžuolo vaiko – ąžuoliuko, augančio šiame parke. Po pasivaikščiojimo savo įgytas žinias patikrinome spręsdami užduotis spalvotuose užduočių sąsiuviniuose.

Kelionės pabaigoje dalyvavome edukaciniame užsiėmime „Keptuvėj čirška, burnoj tirpsta“, susipažinome su Sūduvos valstiečių maisto gaminimo papročiais, prietarais, tradicijomis ir folkloru. Patys bandėme maišyti blendinį ir ant karštos krosnies kepti razavus blynus, kuriuos skanavome tepdami įvairiais dažiniais.

Aktyviai praleista diena suteikė galimybę išbandyti savo jėgas trasoje, leido prisiliesti prie Lietuvos istorijos, pasigėrėti gamtos vaizdais, dvarais, sodybomis, padovanojo daug įsimintinų akimirkų. Kelionei baigiantis vieni kitiems linkėjome, kad ši diena būtų bilietas į ateinančios, šiltos ir saulėtos, vasaros nuotykius.

 

                                                                 Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė