Konstitucija gyvai

Mokyklos bendruomenė dalyvavo Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro inicijuotoje akcijoje „Konstitucija gyvai“. Šia akcija paminėjome pagrindinio Lietuvos įstatymo – Lietuvos Respublikos Konstitucijos, priimtos 1992 metų spalio 25 dienos referendumu, – priėmimo datą.

Atsakymus į klausimus apie savo teises, pareigas, kodėl kai kurias pareigas atlikti sekasi sunkiau, kaip rasti teisingus sprendimus, lengviau suradome susipažinę su Jungtinių Tautų Vaiko teisių konvencijoje išdėstytomis teisėmis ir pareigomis. Akcijoje dalyvavę mokiniai teiginius apie svarbias teises, laisves, pareigas, kitas vertybines nuostatas išdėstė savais žodžiais. Geriausiai sekėsi septintos, aštuntos ir devintos klasės mokiniams.

Lapkričio 11 dieną dvidešimt penki 5–10 klasių mokiniai buvo pakviesti nuotoliniu būdu dalyvauti Konstitucijos egzamine.

Prisiminti šią dieną turėtume kiekvienas, nes ja pažymime pagrindinio įstatymo, nusakančio piliečių santykį su valstybe, reikšmę.

Mokytoja Dalia Greviškienė