Miško diena

Balandžio 19 d. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai dalyvavo  Krekenavos girininkijos ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos organizuojamoje šventėje „Miško diena 2019“.

Renginys prasidėjo pagalba miškininkams tvarkant miško teritoriją. Mokiniai, pasiraitoję rankoves, kibo į darbą. Stipriausi berniukai vilko sausas didesnes medžių šakas, mergaitės rinko smulkesnes ir viską nešė į krūvą. Darbas virė lyg skruzdėlyne. Miškininkai stebėjo ir džiaugėsi darbščiais mokiniais, greit sutvarkyta miško aikštele. Įsitikinę, jog yra saugu, miškininkai, padedami vaikų, užkūrė laužus ir akylai stebėjo, kad nė viena kibirkštėle nenukristų ir nepadegtų šiuo metu ypatingai sausos miško paklotės.

Baigus darbą mokinių laukė staigmenos ir žaidimai. Komandų kapitonai, pasipuošę grybų pulkaunyko-baravyko kepurėmis, lydimi savo ginklanešių, vedė būrius į užduočių trasą, kuri buvo įrengta „Girinio take“. Būrio kariams reikėjo į taktą mušti būgnus, pereiti minų lauką, sėlinti pėdsekių taku, demaskuoti šnipus, išaiškinti užkoduotos žinutės paslaptį, kovoti taikliosios akies rungtyje. Vaikai džiaugėsi, dalinosi įspūdžiais, suprato, kad tik dirbdami kartu gali nuversti didžiausius kalnus ir įveikti sunkiausias kliūtis.

Renginiui baigiantis girininkai vaišino arbata ir sausainiais. Mokiniai ir mokytojai dėkojo organizatoriams už puikiai suorganizuotą, jau tapusia tradicine „Miško dieną“.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė