Naujienos

Mokinių susitikimas su Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos pirmininku Eduardu Kubiliumi

Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai siekdami kuo daugiau sužinoti apie triušių veisles ir jų auginimo sąlygas lankėsi Lietuvos veislinių triušių augintojų asociacijos pirmininko Eduardo Kubiliaus triušininkystės ūkyje, kuriame auginami Satinų, Japonijos, Reksų, Ugninių, Marderių veislės triušiai.
Triušių fermos savininkas Eduardas Kubilius, vienas pirmųjų šalyje pradėjęs plėtoti veislinę triušininkystę, papasakojo, kad vis daugiau savo dėmesio skiria kailinių veislių ilgaausiams. Ūkininkas triušius šeria savo išaugintais ir pagamintais pašarais – miežių, avižų, ankštinių kultūrų, liucernų ir kitokių augalų mišiniais, kadangi apie pusę turimų pasėlių yra ekologiniai, ilgaausiai gauna sveiką pašarą. Kartu su šeima ūkininkas užsiima ir papildomu verslu – iš triušių kailių siuva kepures, pirštines, šlepetes.
Mokiniai glostė ilgaausius, džiaugėsi jų meilumu, domėjosi triušių laikymo bei šėrimo subtilybėmis. Ūkininkui atnešus dėžę išdirbtų triušio kailiukų, mokiniai fantazavo kokius kailinius pasisiūtų, kaip jie atrodytų. Susitikimo metu mokiniai iš triušio kailiukų pasisiuvo suvenyrinius pakabukus.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė