Naujienos

Moliūgų šventė

Posted

Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje spalio 27 dieną vyko Moliūgų šventė, kurios metu buvo kalbama apie sveiką mitybą, sveriami ir skaptuojami oranžiniai daržo karaliai.
Pavasarį mokiniai į vazonėlius pasėjo sėklas, o išeidami vasaros atostogų nešėsi jau išdygusius moliūgų daigelius. Pasodinę savo darže, laistė, ravėjo – užaugo moliūgai vienas už kitą didesni. Baigiantis rudeniui mokiniai į mokyklą atnešė net 36 daržoves, kurios svėrė 387 kilogramus. Moliūgų šventės metu komisija pasvėrė ir paskelbė nugalėtojus – didžiausią ir sunkiausią 34 kilogramų moliūgą kartu su šeima užaugino pirmos klasės mokinys Mantas Natašinas. Knygelėmis apdovanoti ne tik didžiausio, bet ir mažiausio, ekologiškiausio, spalvingiausio moliūgų savininkai.
Į renginį atskubėjusi „gydytoja“ Rūta priminė pagrindinius sveikos mitybos principus. Ketvirtokai pristatė apklausos „Ar valgau pusryčius?“ rezultatus. Visuomenės sveikatos biuro specialistė Irena Šlenderienė ragino, kad mokiniai būtinai iš ryto pavalgytų – kai smegenys gaus pakankamai maisto, bus lengviau susikaupti, mąstyti, mokytis naujų dalykų. Po animacinio filmuko „Apie kiškutį, kuris nenorėjo valgyti“, ketvirtokai pristatė mamų receptų lankstinuką „Moliūgas – rudens karalius“. Būrelio „Gamta – visų namai“ nariai šventei sukūrė rudeniniais lapais dekoruotas žvakides.
Smagiausia renginio dalis – moliūgų skaptavimas, sutelkė mokyklos bendruomenę, nes dirbo ir maži, ir dideli – vyresnių klasių mokiniai darbavosi su įrankiais, mažesnieji išėmė viduje esantį minkštimą, sėklas. Kai mokyklos gėlynas pasipuošė išraiškingais „moliūgų veidais“, valgyklos darbuotojai renginio dalyvius pavaišino moliūgų pyragu ir kvapnia arbata. Vakare praeinantiems ir pravažiuojantiems rudenišką tamsą skaidrino šviečiantys žibintai.
Moliūgai, išauginti iš mažų sėklelių, subūrė mokyklos bendruomenę, suteikė kūrybos džiaugsmą ir daug nuostabių akimirkų.

Mokytoja Rasa Sikarskienė