Naujienos

Panevėžio regiono jaunieji kūrėjai – „Sidabro vainikėlio“ laureatai

Posted

Birželio 3 d. Trakų kultūros rūmuose vyko 2016 m. Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainkėlis“ finalas – nacionalinės parodos uždarymas bei laureatų paskelbimo ceremonija.
Jau ketvirtus metus vykstančio konkurso baigiamajame ture dalyvavo penkiasdešimt vaikų ir jaunuolių iš visos Lietuvos. Aštuoniose regioninėse parodose buvo atrinkta šešių jaunųjų kūrėjų  išsiskyrusių iš savo bendraamžių kūrybiškumu, meistrystės įgūdžiais, darbai. Finaliniame ture penkiasdešimties moksleivių kūrinius pagal jų meninę vertę, kūrinio sąsajas su lietuvių liaudies darbais, etninės kultūros tradicijomis, vertino etnologų, dailėtyrininkų, muziejininkų sudaryta komisija. Šešiems iš jų buvo įteiki aukščiausi apdovanojimai, konkurso simboliai – Sidabro vainikėliai.
Į Panevėžio regioną atkeliavo net du aukščiausi apdovanojimai. 2016 m.  Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso Sidabro vainkėliais pasipuošė Kornelijus Norvaišas (sodai) 13 metų (Radviliškio Gražinos pagrindinė mokykla, mokytoja Olė Plungienė) ir Evaldas Mikelionis (keramikos dirbiniai) 14 metų (Panevėžio rajono Upytės tradicinių amatų centras, vadovas Romas Galiauskas).
Antros vietos diplomai buvo įteikti Kristinai Cimolonskaitei (medžio dirbiniai) 14 metų (Panevėžio rajono Juozo Zikaro gimnazija, mokytojas Antanas Klovas) ir Deimantei Aukštuolytei (medžio dirbiniai) 16 metų (Ukmergės „Šilo“ pagrindinės mokyklos medžio darbų būrelis, mokytojas Arūnas Kvietkauskas).
Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ finalininkus sveikino Trakų kultūros rūmų direktorius Edvard Keizik, Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė, vertinimo komisijos pirmininkė etnologė dr. Elvyda Lazauskaitė. Renginį vedė ir susirinkusiems koncertavo etnomuzikologų Dalios ir Dariaus Mockevičių šeimyna.

Upytės tradicinių amatų centro direktorė Aušra Sidorovienė