Naujienos

Paroda „Pasaką skaitau, pasaką piešiu“

Panevėžio rajono savivaldybės viešoji biblioteka organizavo vaikų piešinių parodą „Pasaką skaitau, pasaką piešiu“, skirtą paminėti poetės Ramutės Skučaitės 90-ąjį gimtadienį. Visą spalio mėnesį bibliotekos erdves puošė Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos antrokų, trečiokų ir ketvirtokių piešti darbeliai.
Mokiniai per pamokas klausėsi ir patys skaitė poetės eilėraščius, aptarinėjo su mokytojomis. Bene sunkiausia užduotis buvo išsirinkti labiausiai patikusį kūrinėlį, nurašyti vieną posmą ir nupiešti iliustraciją. Savo mintis galėjo išreikšti įvairia piešimo technika, tad darbeliuose galima pamatyti nupieštus laikrodžius, kalėdinę eglutę ir po ja paslėptas dovanas, plaukiojančias gulbes, pasakojimą apie skaičių 3, šunis, obuolius, grybų pintinę, pelėdų šeimą, gatvę ir netgi kaulą.
Šiai parodai mokiniai ruošėsi labai kruopščiai, nes jų darbeliai džiugino daugybę bibliotekos lankytojų. Be to, vaikai turėjo galimybę plačiau susipažinti su poetės Ramutės Skučaitės kūryba, pagilinti skaitymo ir rašymo įgūdžius, sumaniai perteikti poetės mintis piešinyje.
Vyr. mokytoja Aušrinė Garuckienė