Pavasariški susitikimai

Vaikystė neįsivaizduojama be pasakų – visai mažiems seka močiutės ir seneliai, skaito tėveliai, o išmokę skaityti vaikai patys jas paskaito. Neformaliojo švietimo būrelio “Knygų pasaulyje” nariai panoro patys suvaidinti visiems žinomą pasaką “Raudonkepuraitė“.
Gegužės 17 dieną įvyko spektaklio premjera – į ją atskubėjo pradinių klasių mokiniai ir jų mokytojai, lydimi auklėtojų atvyko mažieji mūsų draugai – ikimokyklinio ugdymo skyriaus ugdytiniai. Pasakos herojai vaidino drąsiai, kalbėjo garsiai, žiūrovus džiugino močiutė, medžiotojai, ežiukas, lapė, boružėlė ir autorius, tačiau įspūdingiausi buvo raudonkepuraitė ir vilkas. Pasibaigus spektakliui visi ilgai plojo, mokytojos ir auklėtojos pagyrė vaidintojus ir padėkojo už įdomų spektaklį.
Šeima – saugumo ir laimės vieta, o gegužė – Šeimos mėnuo, todėl 19 dieną savo artimuosius į šventę pakvietė trečios klasės mokiniai.
Vaikai skaitė savo kurtus eilėraščius, dainavo dainas, skirtas Mamytei ir Tėveliui, šoko nuotaikingą lietsargių šokį. Kol mokiniai pasirengė spektakliui, susirinkusieji klausėsi Jogilės Abloževičiūtės deklamuojamos Justino Marcinkevičiaus eiliuotos poemos „Grybų karas“ ir stebėjosi – kaip galima tokį ilgą kūrinį išmokti atmintinai. Vaikų meniniai gebėjimai atsiskleidė ir vaidinant pasaką „Raudonkepuraitė“, kurios repeticijos pareikalavo mokinių darbo, atsakingumo ir pareigingumo, o pasirodant reikėjo nugalėti savo drovumą. Pasveikinę artimuosius savo rankų darbo dovanėlėmis, vaikai dėkojo už meilę patiems brangiausiems žmonėms.
Pasikalbėjimu prie arbatos puodelio, aplinkui žaidžiant vaikams, baigėsi Šeimos šventė –prasmingas renginys, suartinęs klasės bendruomenę ir suteikęs malonių akimirkų.

Mokytoja Danguolė Maslauskienė