Prasmingi Vėlinių susitikimai

Tris pirmąsias lapkričio dienas Upytės Šv. Karolio Boromiejaus bažnyčia kvietė melstis kartu – lapkričio pirmąją paminėti Visų šventųjų dieną, antrąją – prisiminti mirusiuosius, trečiąją – švęsti Šv. Karolio Boromiejaus atlaidus.

Prieš Mišias mirusiųjų pagerbimo dieną bažnyčios šventoriuje buvo dalinamos šviesą atspindinčios priemonės, kad tamsiuoju paros metu keliaujantieji pėsčiomis, važiuojantys dviračiu būtų matomi. Gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ devintą kartą dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos organizuotame konkurse „Eismo saugumas bendruomenėse“ ir stengiasi šviesti bendruomenės narius saugaus eismo klausimais. Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos mokiniai skaitė savo kūrybos elėraščius Vėlinių tema. Mokinius parengė lietuvių kalbos mokytoja Vida Ramoškienė, kuri skaitymus baigė Dalios Tarailienės eilėmis iš jos eilėraščių rinkinio „Ilgesio lopšinė“.

Po Šv. Karolio Boromiejaus atlaidų gražiausi žodžiai, gėlės ir „Ilgiausių metų“ buvo skirti 24 metus Upytėje vargonavusiai Pranutei Adomaitienei. Padėkoję už nuoširdų ilgametį darbą, visi linkėjo sveikatos ir Dievo palaimos, o po Mišių buvo pakviesti jaukiam pasibuvimui parapijos namuose.

Pagerbę šventuosius ir maldose prisiminę mirusius artimuosius, turbūt ne vienas susimąstė apie Amžinybės paslaptį ir galimybę dovanoti meilę bei artumą šiame, žemiškame gyvenime.

Direktorė Jurgita Zalatorienė