Naujienos

Saugūs kelyje

Panevėžio r. gyventojų bendruomenė „Upytės žemė“ dalyvauja Lietuvos automobilių kelių direkcijos prie Susisiekimo ministerijos projekte „Eismo saugumas bendruomenėse“. Bendradarbiaudama su Upytės Antano Belazaro pagrindine mokykla birželio 3 d. bendruomenė organizavo šviečiamąsias saugaus eismo veiklas vaikams, kurias skyrė Pasaulinei dviračio dienai paminėti.

Mokiniai, mokytojai ir darbuotojai į mokyklą atvyko aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis – dviračiais ir paspirtukais. Direktorė, pasitikusi atvykusius dviratininkus, dovanojo jiems atšvaitus, vaišino obuoliais ir sveikuoliškus batonėliais, linkėjo, kad dviratis taptų šios vasaros geriausiu ir saugiausiu kelionių draugu.

Baigiantis pamokoms į mokyklą atvyko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Panevėžio rajono PK Viešosios policijos skyriaus vyresnysis specialistas Darius Petraitis, kurį atlydėjo jo kolega policininkas Amsius. Pamokėlės metu pareigūnas mokiniams priminė Kelių eismo taisykles, ragino prieš išvažiuojant į kelią įsitikinti, kad jų eismo priemonė techniškai tvarkinga, kelyje būti atidiems ir atsakingiems – dėvėti šviesą atspindinčias priemones ir šalmą, rinktis tik saugų greitį. Policijos atstovas organizavo viktoriną, apžiūrėjo dviračius, įvertino jų techninį stovį, dviratininko pasirengimą išvažiuoti į kelią. Labiausiai saugaus eismo reikalavimus atitiko ir techniškai tvarkingiausiais dviračiais į mokyklą atvyko 4 klasės mokiniai Aistis Kirsnys ir Pijus Budrys, 2 klasės mokinys Benediktas Budrys bei 1 klasės mokinys Vakaris Bučas. Mokiniai džiaugėsi vertingais prizais: šalmais, dviračio žibintais, raktų pakabukais.

Nusifotografavę su policininku Amsiu, mokiniai į namus išskubėjo pasipuošę ryškiaspalvėmis liemenėmis ir atšvaitais bei žinodami, kaip saugiai elgtis gatvėje.

                                                   Odeta Baltramiejūnienė