Smagu pažinti

Panevėžio r. Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvauja Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos kartu su Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra organizuojamoje Šviečiamosios gyvulininkystės programoje „Gyvulininkystė ir aš“, todėl stengiamės kiekvieną savaitę apsilankyti vis kitame ūkyje ir susipažinti su ten auginamomis gyvulių rūšimis ir jas pristatyti savo draugams.

Šią savaitę Justas ir Margarita lankėsi UAB Genetiniai ištekliai ūkio fermoje, kur auginami Šarolė veislės galvijai. Mokiniai išsiaiškino, kad tai stambūs, ilgo kūno, baltos arba kremiškai baltos spalvos galvijai. Jų plaukų danga vasarą trumpa, bet šaltuoju metų laiku sutankėja ir pailgėja. Šarolė paprastai yra raguoti galvijai, tačiau mūsų fermoje auginami beragiai. Atsisveikinę su šiais draugiškais galvijais, kurie mokinius išlydėjo iki pat tvoros ir dar ilgai stebėjo nueinančius, vaikai lankėsi Gintaro Milevičiaus ūkyje, kuriame auga didelis būrys avyčių, nutrijų šeimyna, pulkas vištų ir keli stručiai. Ūkio šeimininkas mokiniams papasakojo, kad avys auginamos dėl mėsos ir vilnos, o labiausiai jo augintinės mėgsta būti vaišinamos juoda duona. Kelionę mokiniai baigė mokytojos Rasos Sikarskienės viščiukų ūkyje. Maži, pūkuoti cypliukai buvo labai baikštūs, nedrąsūs ir vis spietėsi krūvon po juos šildančia lempa.

Šios savaitės išvykų metu vaikai susipažino su viena populiariausių mėsinių galvijų veislių pasaulyje, juoda duona šėrė avis, lesino geltonsnapius viščiukus ir smagiai praleido laiką gamtoje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė