Naujienos

Svečiuose Muziejus ant ratų

Besikeičiantis šiuolaikinio pasaulio demografinis paveikslas veikia netolygų visuomenės pasiskirstymą tarp miesto ir kaimo vietovių. Didžioji dalis visuomenės, gyvenanti didmiesčiuose ir aplink juos, turi galimybę kasdien lankytis kultūriniuose renginiuose, muziejuose, koncertuose, tačiau gyvenantys atokesnėse gyvenvietėse, mažesniuose kaimeliuose neturi tokios galimybės.
Lietuvos švietimo muziejus siekdamas atliepti šį visuomenės poreikį sukūrė išskirtinę interaktyvią „Muziejus ant ratų“ ekspoziciją. Keliauja po Lietuvą, lanko atokiausiuose kaimuose įsikūrusias švietimo įstaigas ir kviečia mokinius dalyvauti edukacinėje virtualioje programoje „Kelionė laiku”.
Sausio 30 d. Lietuvos švietimo muziejaus autobusas, kuriame įrengtas muziejus ant ratų, stabtelėjo prie Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ir pakvietė vyresniųjų klasių mokinius leistis į virtualią istorinę kelionę po XVI a. Lietuvą. Vaikai sprendė skaitmenines logines užduotis, gilinosi į istorinius laikotarpius, žaisdami susipažino su to meto knygų spausdinimu, statyba ir daugeliu kitų dalykų.
Lietuvos švietimo muziejaus projektas – puiki galimybė spręsti opią problemą ir taip bent iš dalies megzti kultūrinį ryšį su vietos bendruomenėmis bei prisidėti prie kultūros prieinamumo regionuose problemos sprendimo.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė