Naujienos

Talentų konkurse – mažieji upytiečiai

Gražiausia pasaulyje yra tai, ką gali padaryti vaikai, o vaikai gali daug. Dembavos lopšelyje-darželyje „Smalsutis“ vyko tradicinis vaikų saviraiškos renginys „Talentų šou Smalsučio karalystėje 2022.“ Renginiu buvo siekiama suteikti galimybę vaikams ir pedagogams pasidalinti kūrybiniais, meniniais, muzikiniais, sporto ir kitais gebėjimais, kiekvienam norinčiam parodyti savo stipriąsias puses, pasidžiaugti veiklos rezultatais, būti pastebėtam ir įvertintam. Konkurse dalyvavo ir Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus vaikai ir mokytojos Ina Visickienė bei Laima Lapinskienė.
Visą mėnesį mokytojos ir vaikų mamos filmavo, fotografavo, kūrė vaizdo įrašus ir talpino juos Facebook sukurtoje paskyroje „Talentų šou Smalsučio karalystėje 2022“. Visus džiugino mažųjų futbolininkų Armino(3 m.) ir Arijaus(6 m.) Bertašių vaizdo klipas (mokytoja Ina Visickienė). Broliukai yra labai sportiški, Arijus domisi sportu, berniukas gali išvardinti daug krepšinio ir futbolo komandų bei žaidėjų. Nuo šių metų jis Panevėžio futbolo akademijos auklėtinis. Nuo Arijaus nė per žingsnį neatsilieka ir mažasis broliukas Arminas, daug laiko jie praleidžia stadione su futbolo kamuoliu. Jauniausia renginio dalyvė Agota Rasiulytė (3 m.) labai mėgsta piešti. Vienas jos pavasarinių gėlyčių piešinys nusiųstas konkursui. Savo talentu sužavėjo ir Benediktas Šmiginas (4 m.). Žemės ūkio darbai Benediktui patinka nuo mažens, jis šį kartą sodino bulves. Šaunu, kad Upytėje yra tokių gabių jaunųjų ūkininkų! Berniukas turi ir daugiau talentų. Siuntėme vaizdo klipą, kuriame nufilmuota, kaip jis gamino salotas savo šeimai. Visi stebėjosi, kaip toks mažas vaikas pjausto salotas, daržoves, net maži ridikėliai paklūsta jo rankytėms. Visą procesą Benediktas komentavo.
Dažnai su baltu pavydu stebime aplinkinius talentingus žmones ar garsenybes ir nejučiomis pasvarstome, jog būtų puiku, jei ir patys turėtume kokį nors talentą… Tačiau ar tikrai talentai duoti tik išrinktiesiems? O gal juos turime kiekvienas? Yra teigiama, kad talento nepavyks išmokti, jį tik reikia atskleisti. Talentas yra įgimtas, o jo atskleidimui reikalingas stebėjimas ir bandymai. Tad ačiū mokytojoms, kurios nepagailėjo laiko ir atskleidė savo grupės vaikų talentus.
Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Laima Lapinskienė