Naujienos

Tarptautinė vaikiškos knygos diena

Balandžio antrą dieną minima Tarptautinė vaikiškos knygos diena. Tema – „Aš esu knyga, perskaityk mane“. Šių metų kreipimasis yra iškilaus graikų rašytojo Vagelio Iliopoulos ir gerai žinomos graikų iliustratorės Photini Stephanidi bendradarbiavimo rezultatas. Tad nenuostabu, kad pokalbis ir pirmieji skaitymai su trečios klasės mokiniais buvo susiję su nuostabiu tekstu apie knygą… Aš esu knyga. Tu esi knyga. Visi mes esame knygos. Mano siela – tai istorija, kurią pasakoju. Kiekviena knyga pasakoja savą istoriją.
Virtualiu būdu mokiniai nukeliavo į Kopenhagą, į Kristiano Anderseno gimtąjį miestą. „Pasivaikščiojo“ gatvėmis, „susipažino“ su jo šeima, namais, aptarė jo kūrybą. O pasaka „Sniego senis“ pasirinkta neatsitiktinai, nes už lango mokyklos kieme bolavo pavasarinis sniegas.
Trečiokai lanko būrelį „Pasakų pasaulis“ ir nutarė sukurti liustracijas Anderseno pasakų motyvais. Parodėlę galima aplankyti, pamatyti ir pasidžiaugti bibliotekoje.
Bibliotekininkė Dalia Greviškienė ir mokytoja Aušrinė Garuckienė