Naujienos

Turininga išvyka į Kauno kraštą

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla dalyvauja pažintinėje žuvininkystės programoje „Išauginta Europos Sąjungoje“, kurią įgyvendina Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir VšĮ Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.
Gegužės 20 dieną 1–8 klasių mokiniai vyko į Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademiją daugiau sužinoti apie vandens organizmų – žuvų, moliuskų, vėžiagyvių ir vandens augalų auginimą gėlame ir sūriame vandenyje. Žuvivaisos specialistai mokiniams papasakojo iš kur atsiranda žuvys ant mūsų stalo ir jų svarbą žmonių mitybai, paaiškino, ką reiškia žodis akvakultūra, kokie yra jos tipai, kam ji reikalinga ir kas auginama akvakultūros ūkiuose. Mokiniai sužinojo, kokios žuvys, kurias valgome, yra sugaunamos, o kokios išauginamos, kokios populiariausios auginamų žuvų rūšys ir kokios jų vystymosi stadijos. Vaikams įspūdį paliko didžiuliai akvariumai, kuriuose plaukiojo įvairiausios žuvys.
Grįždami namo keliautojai sustojo Raudondvario dvare. Ryškiomis raudonomis plytomis ekskursantus pasitiko istoriniai pilies rūmai, oficinos, oranžerija ir kiti dvaro pastatai. Pasivaikščioję po dvarą, pasigrožėję XVII a. statiniais, parku, 1–4 klasių mokiniai dalyvavo edukaciniame užsiėmime „Gyvas paveikslas su grafiene Rozalija“, kuri pristatė dvaro istoriją, papasakojo apie grafus Tiškevičius, kartu žaidė ir pasakojo apie vaikų auklėjimą senovėje. Vyresniųjų klasių mokiniai atkakliai ieškojo paslėpto lobio ir tik atidžiai perskaitę nurodymus, atlikę užduotis, surado paslėptas vertybes.
Mokiniai ir mokytojai džiaugėsi prasminga išvyka, kuri praturtino žiniomis ir paįvairino ugdymo procesą.
Mokytoja Danguolė Maslauskienė