Naujienos

Vaikų vasaros stovykla po šimtamečiais Ustronės medžiais

Upytės Antano Belazaro pagrindinė mokykla įgyvendina, Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamą, vaikų vasaros stovyklos projektą „AUK“, skirtą socialinių ir emocinių įgūdžių ugdymui, plėtojant kūrybinę, sportinę, gamtosauginę veiklą, skatinant gimtojo krašto pažinimą.

Susipažinę su saugaus elgesio taisyklėmis ir orientacinio dviračių žygio maršrutu, mokiniai leidosi į kelią. Apsilankę Linų muziejuje ir Upytės tradicinių amatų centre vaikai susipažino su linų sėjimu, auginimu, apdirbimu. Patys bandė pėdelius minti, brukti, šukuoti. Apžiūrėję muziejuje eksponuojamas stakles, ratelius, drobeles keliautojai leidosi į kelią. Stabtelėję Upytės centre prie Nepriklausomybės paminklų, Čičinsko piliakalnio, daugiakamienės Kalnelio pušies mokiniai skubėjo ruoštis dažasvydžiui. Azarto ir jaudulio kupinas komandinis žaidimas skatino bendradarbiauti, kurti taktinius planus kovojant, suteikė daug gerų emocijų. Vakarop, užsukę ir apglėbę Vadaktėlių bažnyčios šventoriuje augantį, Juozui Tumui – Vaižgantui skirtą ąžuolą, pasėdėję ant jam statyto suolelio dviratininkai sėkmingai pasiekė Ustronės vienkiemį. Įkūrę palapinių miestelį, vaikai dalyvavo tinklinio varžybose, kurios buvo skirtos Upytės mokyklos 140-ies metų sukakčiai paminėti. Pralaimėjusių nebuvo – visos trys komandos pasipuošė medaliais. Po šimtamečiais medžiais, nurimę ir susėdę prie spragsinčios laužo liepsnos stovyklautojai klausėsi muziejininko Audriaus Daukšos kanklėmis atliekamos muzikos ir nesibaigiančių jo pasakojimų. 

Kitos dienos rytą pailsėję ir papusryčiavę stovyklautojai patraukė link kabančio Vadaktėlių tilto, nuo kur prasidėjo baidarių žygis. Gėrėdamiesi poledynmečio laikų kraštovaizdžiu, baidarininkai yrėsi Nevėžio senslėniu. Išbandę save, patyrę neišdildomų įspūdžių ir nuotykių ties malūno užtvanka, keliautojai sėkmingai pasiekė Krekenavos regioninį parką. Išlipę į krantą vaikai suposi sūpuoklėse, bėgiojo basų kojų take, įlipę į apžvalgos bokštą gėrėjosi atsiveriančiais Krekenavos ir aplinkinių kaimų vaizdais. Iki vėlyvo vakaro stovyklavietėje aidėjo linksmas juokas, kamuolio bumbsėjimas, spragsėjo laužas, o užklupęs lietus keliautojų neišgąsdino, tik dar labiau suvienijo ieškant geriausių sprendimų prisitaikant prie nepalankiai pasikeitusių oro sąlygų.

Rytinė mankšta išjudino užsimiegojusius, o simuliuojančiųjų motyvacija iškart atsirado „paragavus“ šalto šulinio vandens. Pasimankštinę ir papusryčiavę stovyklautojai kibo į darbus, tvarkė stovyklavietę, grėbė nupjautą žolę. Vyresnieji organizavo badmintono varžybas. Sirgaliams aktyviai palaikant žaidėjus, o žaidėjams išbandžius įvairias taktikas, finalinėse kovose kovojo ir pergale džiaugėsi Arnas Jakaitis, Skirmantas Šiaudkulis ir Lukas Baltramiejūnas. Mokinius su pergale sveikino, taures bei prizus įteikė europarlamentaro Bronio Ropės padėjėja Jūratė Žilinskienė. Po varžybų atsigavusius ir pailsėjusius vaikus muziejininkas Audrius Daukša  pakvietė į klėtelę, kur papasakojo apie knygnešystę, senąsias mokyklas, anų laikų žmonių požiūrį į mokslą. Vakarop stovyklautojai organizavo tradicinių liaudies šokių vakarą, stoję poromis vaikai šoko, trypė, o populiariausias to vakaro šokis buvo energingasis Gransveras.

Laikas, praleistas stovykloje, suartino mokyklos bendruomenę, jaunimui suteikė galimybę pademonstruoti savo geriausias savybes, o vyresniesiems – pasidžiaugti, kad auga aktyvi, kritiškai mąstanti ir drąsiai reiškianti nuomonę, nebijanti iššūkių ir siekianti rezultato karta, kuria galima pasitikėti.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė