Naujienos

Vaikų Velykėlės

Pavasarį švenčiamos visų laukiamos Velykos – Kristaus prisikėlimo šventė. O mažieji ypač laukia Atvelykio šventės ir džiaugiasi taip vadinamomis vaikų Velykėlėmis. Tą dieną daugiaisia dėmesio skiriama vaikams, nes tai – jų šventė.
Puoselėdami lietuviškas tradicijas, balandžio 22 dieną į Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyriaus salę sugužėjom švęsti Atvelykio šventę. Su vaikais prisiminėme, koks dabar metų laikas, kaip ruošėmės Velykoms, kaip jas šventėm. Daugiausiai dėmesio skyrėm pagrindiniam Velykų simboliui – margučiui. Kartu su vaikais svarstėm, iš kur atsiranda kiaušiniai. Apžiūrėjom mokytojų surinktą įvairių paukščių kiaušinių kolekciją, palyginom stručio ir putpelės kiaušinius. Daužėm vištos kiaušinį ir stebėjom, kas viduje. Aiškinomės, ko reikia, kad iš kiaušinio išsiristų viščiukas. Vaikai dainavo daineles, aktyviai atsakinėjo į klausimus, žaidė žaidimus. Vėliau grupėse kantriai ir labai atsargiai prie kiaušinio lipdė svogūnų lukštus, žoleles, vyniojo į medžiagos skiauteles ir su nekantrumu laukė kol išvirs. Kiekvienas vaikas namo margučius nešėsi savo pagamintame krepšelyje. Kieme vaikai galėjo pademonstruoti savo meninius gebėjimus kūrybinėje užduotyje ,,Nuspalvink margutį.“
Atvelykio šventėje netrūko ryškių spalvų, linksmų užduočių, šilumos bei geros nuotaikos.
Ikimokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja Ina Visickienė