Naujienos

Verslumo, kūrybiškumo ir socialinių įgūdžių ugdymas per neformaliojo švietimo veiklas

Kaip ir kasmet, prasidėjus Žemės mėnesiui, Upytės Antano Belazaro pagrindinėje mokykloje šurmuliavo, tradicine jau tapusi, Pavasario mugė. Į aktų salę, kuri vienai dienai virto turgaus aikšte, su gražiausiais darbeliais, skaniausiais pyragais, kvapniausia arbata sugužėjo mokiniai, mokytojai ir svečiai.
Tądien buvo kur akis paganyti bei ką namams įsigyti – įvairiausių gaminių, vienetinių dirbinių buičiai ir aplinkai papuošti bei galimybė pabendrauti su pačiais rankdarbių autoriais, paklausti patarimų, išgirsti parduodamų daiktų istorijas. Aktyviausi buvo pradinių klasių mokinai, jiems šauniai talkino tėveliai ir mokytojai. Akį traukė pačių pagamintos apyrankės, žaisliukai ir įvairių įvairiausi skanumynai. Originaliausios buvo penktos klasės mokinės Margaritos Šniukštaitės pagamintos saldainių dėžutės, o mieliausi – trečios klasės mokinio Benedikto Budrio prekiaujami minkšti, mamos pagaminti, žaisliukai. Svečiai vaišinosi penktokų arbatinėje, dalyvavo matematikos mokytojos Natalijos Kriaučiūnienės organizuotame žaidime „Taip ir ne“, įveikę užduotis – džiaugėsi saldžiais prizais.
Mugės metu didžiausia konkurencija dėl Versliausios klasės titulo vyko tarp vyriausių mokyklos mokinių. Nuo ankstyvo ryto devintokai, kurie šiais mokslo metais mokosi Ekonomikos ir verslumo dalyko, ruošė skelbimus ir skrajutes-kvietimus, juos asmeniškai įteikė visiems mokyklos bendruomenės nariams, kaip beįmanydami gyrė savo kepinius, o perkančiuosius vaišino karšto šokolado gėrimu ir neliko nepastebėti. Pritaikę savo asmenines savybes bei pamokų metu įgytas žinias devintokai džiaugėsi Versliausios klasės titulu ir pagrindiniu prizu – pilnu maišeliu riestainių, Tuo tarpu pirmos klasės mokiniai visas gautas lėšas paaukojo VšĮ „Mėlyna-geltona“, kuri padeda šiuo metu kovojantiems žmonėms už Ukrainos laisvę.
Gyvename nuolat besikeičiančiame pasaulyje. Mokiniai, kurie šiandien mokosi mokykloje, dirbti turės rytdienos darbo pasaulyje. Keičiasi technologijos, ekonominė, politinė aplinka, o tai verčia vaikus mokytis verslumo, ugdyti socialinius įgūdžius, planuoti karjeros vystymą. Verslumas siejamas su gebėjimu atrasti naujas galimybes, mokėjimu realizuoti save ir kurti ekonominę arba socialinę vertę.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Odeta Baltramiejūnienė